Stolica Dolnego Śląska słynie z wielu rzeczy. Miedzy innymi z jednego najstarszych ratuszy w Polsce, stojącego w centralnym punkcie zabytkowego rynku, jak również 120 figurek krasnali, rozsianych po ulicach tego pięknego kolorowego miasta.

Wrocław to jedno z najczęściej wybieranych miejsc przez turystów z całego świata. I nie jest to nic dziwnego, bo jest wart tego, żeby choć raz go zobaczyć.
We Wrocławiu znajdziemy również miejsca wciągnięte na listę UNESCO- jest nią Hala Stulecia. Uznana za jedno z największych dzieł architektury XX wieku, miała służyć mieszkańcom Wrocławia i odwiedzającym go gościom jako wielofunkcyjna przestrzeń, w której organizowane są wydarzenia wszelkiego kalibru.

Wrocław to również miejsce słynące z mostów. Pod względem ich ilości jest 4. w Europie.
Jednak najcenniejsze zabytki Wrocławia znajdują się na Ostrowie Tumskim. Znajdują się tam między innymi: katedra św. Jana Chrzciciela, pałac biskupi zbudowany w 1791 roku oraz Muzeum Archidiecezjalne.

Jednak Wrocław prócz  zabytków, kolorowych kamienic i krasnoludków odwiedzjącym proponuje dużo więcej.

Najstarszy ogród zoologiczny w Polsce , prócz mnogości gatunków zwierząt, proponuje zwiedzającym 33 hektarowy teren również wiele zabytkowych obiektów architektonicznych.
Miejsca, które zachwycają można by wymieniać jeszcze długo, ale to zostawiamy do odkrycia już Wam w trakcie wiosennych i letnich wycieczek!

 

Lato  chyba wszystkim nam kojarzy się z jednym: wakacjami i mnóstwem wolnego czasu.
I właśnie! Jak go wykorzystać aby nie był to czas stracony?
Pomysłów będzie tyle ile ich autorów, my stawiamy na prace i rozwój.

Dlaczego właśnie to wg nas jest najlepszym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu kiedy jesteście na studiach lub właśnie skończyliście szkołę średnią?

Oto nasze argumenty:

  1. Pieniądze to najbardziej oczywisty powód jaki można sobie wyobrazić. W czasie prac sezonowych może nie zarobicie zawrotnych kwot, ale będą to wystarczające sumy na własne potrzeby, przyjemności, czy krótki wyjazd.
  2. Niezależność własne pieniądze, pozwalają na małe poczucie niezależności.
  3. Doświadczenie to obecnie jeden z najważniejszych elementów na jaki w przyszłości zwróci uwagę Twój pracodawca. Nawet jeśli nie będzie to doświadczenie zgodne z w przyszłości przez Ciebie wykonywanym zawodem, dla pracodawcy oznaczać to będzie, że jesteś chętny do pracy, wytrwały i zorientowany na obrany cel.

Gdzie szukać pracy kiedy przed sobą masz 2- 3 miesiące wolnego?
Jest wiele możliwości.
Ze względu na okres urlopów, wiele firm ma zmorzone zapotrzebowanie na pracowników.
Produkcje, budowy i logistyka magazynowa  to miejsca, w których często bez większego doświadczenia i specjalnych kwalifikacji możecie znaleźć pracę na stanowiskach pomocników.

Możecie również wybrać opcję pracy poza granicami kraju. Wtedy polecamy Wam wybrać agencję pracy tymczasowej, którą uprzednio sprawdzicie tak aby mieć pewność, że po przyjeździe na miejsce nie będziecie rozczarowani ( każda agencja pracy tymczasowej MUSI posiadać certyfikat agencji – jego numer podawany jest w ogłoszeniu o pracę, to właśnie on jest najwiarygodniejszym dowodem na legalne funkcjonowanie firmy w zakresie pośrednictwa pracy).

 

 

 

Wyjeżdżając do pracy do Niemiec jednym z aspektów które trzeba przemyśleć to środek transportu do nowego pracodawcy.
Mamy wiele możliwości, ale którą wybrać? Poniżej opisaliśmy dla Was najpopularniejsze środki transportu:

Bus, jest to jedna z wygodniejszych form podróżowania i łatwo dostępna. Na rynku znajdziecie wielu przewoźników, również takich oferujących podróż w systemie door to door. Podróżować można również z większą ilością bagażu niż np. w samolocie,
a i koszt przejazdu nie jest powalający.

Własnym samochodem wydaje się podróżuje się najłatwiej, ale czy najtaniej? Dodatkowo podróżując własnym samochodem jako kierowca w grę wchodzić będzie również zmęczenie związane z prowadzeniem pojazdu. Samochód jednak pozwala nam na zabranie większej ilości rzeczy a na miejscu daje swego rodzaju poczucie niezależności. Jednak jeśli wyjeżdżamy w celach zarobkowych warto wszystko skalkulować na chłodno.  Niestety ale podróż własnym samochodem to jeden z najdroższych środków lokomocji.

Samolotem- no niewątpliwie najszybszy środek transportu. Z tego względu jest on często wybierany kiedy ważny jest czas przemieszczenia się z punktu a do punktu b. Jednak podróżowanie samolotami ma tez kilka wad: pierwszą jest cena biletów, które nierzadko przekraczają możliwości portfela osoby wyjeżdżającej do pracy. Bilety można kupić po okazyjnych cenach i wtedy podróżowanie samolotem nie jest już takie kosztowne, jednak wiąże się z kolejną istotną rzeczą taką jak ograniczenia w bagażu. Zarówno bagaż podręczny jak i bagaż rejestrowany mają ograniczenia wielkościowe i wagowe. Wyjeżdżając na dłuższy czas musimy liczyć się z potrzeba zabrania większej ilości rzeczy, a wspomniane ograniczenia mogą mocno utrudnić pakowanie. Dodatkowo do kosztu podróżowania samolotem musimy również doliczyć koszt podróży z lotniska do miejsca w którym mamy się zatrzymać.